Szkolna wyprawka – dla kogo dodatkowe środki we wrześniu?

Dobry Start to program rządowy, który daje rodzicom możliwość ubiegania się o dodatkowe środki finansowe. Pieniądze można przeznaczyć wyłącznie na skompletowanie wyprawki dziecka do szkoły. Kto zatem zyska możliwość otrzymania dodatkowych 300 złotych we wrześniu?

 

Wniosek na dodatkowe 300 złotych na wyprawkę mogą złożyć rodzice na każde uczące się dziecko do 20 roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością wiek ten zostaje wydłużony do 24 lat. Dodatkowy fundusz przeznaczony jest dla każdego dziecka rozpoczynającego naukę w roku szkolnym 2018/2019 oraz tych, które kontynuują swoją naukę. Rodzice dzieci uczęszczających do zerówki, nie mają możliwości składania wniosku o dofinansowanie. Wniosek o dodatek na wyprawkę dziecka może złożyć rodzic lub prawny opiekun dziecka. Dokumenty mogą zostać złożone drogą elektroniczną lub tradycyjnie – w odpowiedniej placówce. Osoby składające wniosek drogą elektroniczną miały możliwość ubiegania się o pieniądze już od 1 lipca tego roku. Termin składania wniosków kończy się 30 stego listopada tego roku – pieniądze mogą znaleźć na się na koncie do dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Dobry Start – czy kwota będzie wliczała się do dochodu?

 

Pieniądze, które otrzymamy z tytułu programu rządowego, nie zostaną wliczone do naszego dochodu. Oznacza to, że nie będziemy musieli uwzględniać tej kwoty podczas rozliczania PIT-u. 300 złotych przeznaczone na wyprawkę dla dziecka jest zatem zwolnione z podatku. Pieniądze z tytułu tego programu nie podlegają również egzekucji komorniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *